PRava stvar

Serija brezplačnih spletnih dogodkov Sekcije za interno komuniciranje.


Prijavite se in na srečanju sodelujte preko spleta v živo ali pa si oglejte video posnetke, ki jih objavimo nekaj dni po dogodku.


PRava stvar

Serija spletnih dogodkov Sekcije za interno komuniciranje


PRIJAVA

PRava stvar


Uspeh sleherne organizacije je odvisen od komuniciranja med in z ljudmi. Interno komuniciranje danes ni več samo obveščanje, temveč je PRava krožna komunikacija, ki povezuje vse dele organizacije in jih usmerja k skupnemu cilju.


Gradnja znamke organizacije je nemogoča, če jo ne podpira strateška interna komunikacija. S premišljenimi, načrtovanimi in dolgoročnimi koraki lahko namreč interni komunikatorji bistveno pripomoremo pri premikanju organizacije skozi viharna in hitro spreminjajoča se obdobja – od vsakodnevnih dogodkov do kriznih, transformativnih, digitalnih, pa vse do bitke za talente in spreminjanja organizacijske kulture. Nobena organizacija sicer ne more obstajati brez ljudi, a samo PRava in uspešna organizacija se dobro zaveda, da zaposleni danes niso strošek, temveč njeno premoženje.

V sekciji internih komunikatorjev (SIK) Slovenskega društva za odnose z javnostmi pripravljamo serijo brezplačnih spletnih dogodkov: PRava stvar.


Na daljši jutranji kavi se preko spleta osredotočamo na eno pomembno temo internega komuniciranja. Gostili bomo PRave strokovnjake iz teorije in prakse, ki nam bodo z dobrim uvidom v posamezno temo pomagali za odtenek bolj razumeti pomembnost in vrednost komunikacije, ter svetovalcem in drugim strokovnjakom za interno komuniciranje.

Kdaj?  Na PRavi stvari se dobimo brezplačno nekajkrat na leto od 9.00 do 10.30

Kje? Povežemo se prek platforme ZOOM.

Komu je PRava stvar namenjena?  Internim komunikatorjem v zasebnem in javnem sektorju, svetovalcem, strokovnjakom za interno komuniciranje … vsem, ki smo za PRavo komunikacijo.

Zaposleni so srce in glas znamke delodajalca

19. 2. 2025

Blagovna znamka delodajalca je ugled podjetja kot zaposlovalca. Je vse tisto, kar zaposleni v podjetju mislijo in govorijo o podjetju, kot delodajalcuZaposleni s(m)o srce in glas znamke delodajalca.


A kako zgraditi pozitivno znamko delodajalca? 


Zaposleni, kultura in vrednote podjetja, interna komunikacija, skrb za razvoj zaposlenih in odnos do njih, zadovoljstvo in zavzetost sodelavcev, pa tudi skrb za okolje, komunikacija z uporabniki in odličnost uporabniške izkušnje so pomembni elementi in gradniki močne znamke delodajalca (Employee branding).

Za gradnjo uspešne znamke delodajalca pa je zagotovo ključno sodelovanje korporativnega komuniciranja, HR in marketinga. 


Na februarski PRavi stvari si bomo skupaj postavljali različna vprašanja, vezana na znamko delodajalca. Kako jo gradimo? Kje začnemo? Kako nagovarjamo zaposlene in jih prepričamo, da sodelujejo? Kaj so prava orodja? Odgovore nam bodo pomagali poiskati PRavi strokovnjaki. 


Kdo bo z nami?

O tem, zakaj je znamka delodajalca lepilo, ki združuje obstoječe in nove sodelavce, je več povedala Melita Joželj Nose iz podjetja ZOOP – LOOP. Ima več kot dvajset let izkušenj s komuniciranjem in odnosov z javnostmi, »njeno srce pa bije za krizno in korporativno komuniciranje ter upravljanje ugleda, gradnja odnosov z internimi javnostmi ter izgradnjo znamke delodajalca«. Pravi: »Poslušajmo, slišimo in nagovorimo naše ciljne javnosti


Dobro prakso je predstavila Helena Pregeljdirektorica korporativnega komuniciranja v Hidrii. Verjame v moč komunikacije, sodelavci Hidrie pa jo s svojimi zgodbami, znanjem in raznolikostjo vsak dan znova navdihujejo. »Našo blagovno znamko soustvarjajo zaposleni, saj jo gradimo skozi resnične zgodbe sodelavk in sodelavcev, ki s svojim imenom, obrazom in izkušnjami znamki delodajalca dajejo avtentičnost.« 

Teja Stamać, strokovnjakinja za korporativno komuniciranje iz Ljubljanskih mlekarn 
pa nam je zaupala, kako zaposlene vključujejo v komunikacijo in soustvarjanje vsebin, ki krepijo podobo in ugled blagovne znamke.

AI – izziv njene uvedbe v poslovanje in komunikacijo zaposlenih

27. 11. 2024

Bistvo razumevanja pomembnosti generativne umetne inteligence je prav v njenem imenu.


To je umetna inteligenca, ki lahko generira nove vsebine, ki prej niso obstajale. To verjetno že vsi vsaj malo poznamo, morda tudi uporabljamo.


Kako pa sta GenAI in LLM povezana? Ne, ne gre za nekakšne kratice v matematični enačbi. 
Gre za 
velike jezikovne modele (LLM).


Na našem tokratnem srečanju bomo raziskali, kaj sploh so ti jezikovni modelinjihovo delovanje ter pojasnili, kako so trenirani, kako upravljajo podatke in kakšno interakcijo omogočajo z uporabniki. 

Skupaj bomo iskali tudi odgovor na vprašanje, kako do varne in učinkovite uvedbe umetne inteligence v poslovanje podjetja.

Umetna inteligenca podjetjem namreč ponuja izjemne priložnosti za izboljšanje poslovnih procesov, vendar ostaja ključno vprašanje, kako in kje začeti z učinkovito implementacijo.


Kdo bo z nami?


Bistvene vpoglede o generativni umetni inteligenci (GenAI) nam po razkril mag. Enej Gradišek, strokovnjak na področju AI in metode DesignThinking ter pospeševalec poslovnih procesov (acceleration manager), zaposlen v podjetju FaciliTribe.


Umetna inteligenca podjetjem ponuja izjemne priložnosti za izboljšanje poslovnih procesov in komunikacije, vendar ostaja ključno vprašanje, kako in kje začeti z učinkovito implementacijo AI.


Za začetek je zagotovo pomembno razumevanje velikih jezikovnih modelov – LLM.


O tem bodo spregovorili trije soustanovitelji podjetja Kolibri Labs, ki skrbi za svetovanje in razvoj programskih rešitev na področju umetne inteligence, dr. Ada Guštin Habuš, Dean Habuš in Matic Peric.


Dobro prakso bo na PRavi stvari tokrat predstavila NLB



Kako so v podjetju s pomočjo ChatGPT uspešno naslovili ključne izzive na področju komunikacij, nam bosta predstavili Lili Kuplenk, svetovalka za podatke in umetno inteligenco, in Špela Golob, svetovalka za blagovno znamko in komuniciranje.

Onboarding zaposlenih

29. 11. 2023

Sekcija za razvoj družbene odgovornosti in nevladne organizacije ter Sekcija za interno komuniciranje PRSS, skupaj s skupnostjo 3P Hub v sredo, 29. novembra, ob 9. uri organizirajo skupni dogodek v sklopu spletnih serij ABC trajnosti in PRava stvar. Tema dogodka bo proces uvajanja zaposlenih (onboarding).


Proces uvajanja oz. onboarding zaposlenih je načrtovan proces integracije zaposlenih v delovno okolje. Nanaša se na organizacijske procese in dejavnosti, ki nove zaposlene seznani s podjetjem, njegovo organizacijo oz. strukturo, kulturo, vizijo, poslanstvom in vrednotami, hkrati pa je to tudi prvi korak pri oblikovanju pripadnih, motiviranih in zavzetih zaposlenih. Na dogodku se nam bodo pridružili strokovnjaki uglednih slovenskih podjetji in predstavili svoje odlične prakse.


S sogovorniki se bomo pogovarjali o tem, kako in kje se v tem srečata trajnostno poslovanje in interna komunikacija, kako svoje zaposlene uspešno »onboardati« v trajnostno poslovanje in delovanje ter kako doseči skladnost vrednot zaposlenih s trajnostno strategijo.

Z nami bosta:

mag. Simona Špilak

akreditirana coachinja, svetovalka za vodenje, iskanje in selekcijo vodstvenih kadrov ter razvoj timov ter lastnica BOC Institute

izkušnja strokovnjaka

Anja Kerin

višja strokovna sodelavka v Službi za korporativno komuniciranje in vodja komunikacije različnih trajnostnih projektov, Zavarovalnica Triglav

Kako skupaj soustvarjamo

trajnostno prihodnost?

Sezona 2022/2023

Več
Share by: