Serija spletnih dogodkov Sekcije za interno komuniciranje
Trenutno ste na podstrani sezone 2022/23, ki je potekala od okrobra 2022 do februarja 2023.
Za ogled aktualnih spletnih srečanj kliknite na gumb.
Uspeh sleherne organizacije je odvisen od komuniciranja med in z ljudmi. Interno komuniciranje danes ni več samo obveščanje, temveč je PRava krožna komunikacija, ki povezuje vse dele organizacije in jih usmerja k skupnemu cilju.
Gradnja znamke organizacije je nemogoča, če jo ne podpira strateška interna komunikacija. S premišljenimi, načrtovanimi in dolgoročnimi koraki lahko namreč interni komunikatorji bistveno pripomoremo pri premikanju organizacije skozi viharna in hitro spreminjajoča se obdobja – od vsakodnevnih dogodkov do kriznih, transformativnih, digitalnih, pa vse do bitke za talente in spreminjanja organizacijske kulture. Nobena organizacija sicer ne more obstajati brez ljudi, a samo PRava in uspešna organizacija se dobro zaveda, da zaposleni danes niso strošek, temveč njeno premoženje.
V sekciji internih komunikatorjev (SIK) Slovenskega društva za odnose z javnostmi pripravljamo serijo brezplačnih spletnih dogodkov: PRava stvar.
Na daljši jutranji kavi se bomo vsak mesec osredotočili na eno pomembno temo internega komuniciranja. Gostili bomo PPave strokovnjake iz teorije in prakse, ki nam bodo z dobrim uvidom v posamezno temo pomagali za odtenek bolj razumeti pomembnost in vrednost komunikacije. ter svetovalcem in drugim strokovnjakom za interno komuniciranje.
Trudy Lewis
Maja Kalan Pongrac
Mateja Tišler
Tone Stanovnik
mag. Primož Zupan
Anisa Faganelj
Nina Nia Šribar
mag. Vesna Stojanović
Tatjana Kolenc
Luka Ilić
Ksenija Štrekelj
Brigita Tomas
Anita Volčanjšek
Špela Jurak
mag. Katarina Primožič Ramoveš
Blaž Ferenc
Alenka Rozman
Kdaj? Na PRavi stvari se dobimo enkrat na mesec od 9:00 do 10:30.
Kje? Povežemo se prek platforme ZOOM.
Komu je PRava stvar namenjena?
Internim komunikatorjem v zasebnem in javnem sektorju, svetovalcem, strokovnjakom za interno komuniciranje … vsem, ki smo za PRavo komunikacijo.
Zavzetost in zadovoljstvo zaposlenih sta eden ključnih fenomenov sodobnega vodenja in upravljanja s človeškimi viri. Zavzetost zaposlenih (angl. employee engagement) je opredeljena kot pripravljenost sodelavcev nadpovprečno angažirati svojo energijo in pripadnost pri vsem, kar počnejo, z namenom dosegati izjemne rezultate. Zadovoljstvo predstavlja pozitivno in delovno naravnano psihološko stanje posameznika, za katerega je značilna pristna pripravljenost, da prispeva k uspehu podjetja. Zavzeti in zadovolji zaposleni ustvarjajo (višjo) dodano vrednost in ostajajo zvesti podjetju.
Kako je »triperesna deteljica« 3Z (zadovoljstvo zaposlenih, zaupanje, zavzetost) povezana z uspešnostjo, razvojem in učinkovitostjo podjetja? Kako tega bika zagrabimo za roge?
V sredo, 26. oktobra, prisluhnite našim sogovornikom, PRavim strokovnjakom s področja internega komuniciranja, ter njihovim praktičnim izkušnjam in uspešnim praksam povezovanja, zavzetega delovanja in zadovoljstva zaposlenih.
komunikacijska svetovalka in vodstvena trenerka, Colinear
Gradnja izkušnje zaposlenih od znotraj navzven
Maja Kalan Pongrac
vodja korporativnega komuniciranja, Ljubljanske mlekarne
Da se rodi zavzetost, morata biti poročena (vsaj) PR in HR
Upravljanje s kadri in splošne zadeve, Ljubljanske mlekarne
Da se rodi zavzetost, morata biti poročena (vsaj) PR in HR
Inovacije, prebojne ideje, so gonilna sila razvoja vsake organizacije, od organizacijske kulture pa je odvisna notranja naklonjenost k ustvarjanju in inoviranju. Če je ideja praviloma bolj individualno delo, je samo inoviranje zagotovo timsko. Kako inovacijska kultura kot zrcalo delovnega okolja vpliva na razmišljanje zaposlenih izven okvirjev in (so)ustvarjanju kreativnega duha v podjetju? Inovativnost je vedno stvar strateške odločitve vodstva, inovacijska kultura pa je tista, ki trajnostno in učinkovito podpira, spodbuja in poživlja vse dele organizacije.
Kakšno vlogo imamo pri vsem tem komunikatorji? Kaj lahko storimo za to, da bosta krožno inoviranje in komuniciranje delovala z roko v roki?
Prisluhnite našim sogovornikom in njihovim izkušnjam. Morda najdete navdih ali primer dobre prakse, ki ga lahko vpeljete tudi pri vas. Kdo vse bo z nami delil svoje znanje in izkušnje, pa razkrijemo kmalu.
izvršni direktor za nove poslovne modele in inovacije, Založba Rokus Klett
Umetnost upravljanja z idejami
Upravljanje s kadri in splošne zadeve, Telekom Slovenije
Brihta Telekoma Slovenije + Brihtalnica za udeležence: Brainwriting v praksi
Organizacije, ki ustvarjajo medgeneracijske priložnosti za spodbujanje medsebojno sodelovanja in razumevanja ter pretoka znanja v obe smeri, so uspešnejše in učinkovitejše. Zavedajo se namreč, da sta medgeneracijsko sodelovanje/mentorstvo pravzaprav oblika trajnostnega razvoja, ki izboljšuje življenje in blaginjo vseh generacij. Vodstvo, ki z medgeneracijskim managementom koordinira, nadzira in usmerja raznolikost, posledico različne starostne strukture zaposlenih, zagotavlja uspešno doseganje strateških ciljev podjetja.
Kaj se zgodi, ko se srečajo obstoječa praksa in izkušnje z novimi, svežimi znanji in veščinami? Prisluhnite našim sogovornikom in njihovim izkušnjam iz prakse, da se boste z medgeneracijskim sodelovanjem in mentorstvom znali spopasti tudi v svojem podjetju ter dosegli (naj)boljše za vse generacije.
Kako komunikatorji pripomoremo k spodbujanju povezovanja, sodelovanja in učenja med generacijami? Kateri PRavi strokovnjaki nas bodo obiskali in z nami delili svoje znanje in izkušnje, razkrijemo kmalu.
mentorica, razvijalka mentorske kulture in mentorskih programov ter ambasadorka mentorstva, vseživljenjskega učenja, vključenosti in trajnostnega voditeljstva
Mentorstvo – zanesljiva pot do učečega, sodelovalnega in vključujočega delovnega okolja
Luka Ilić
globalni finančni manager, Novartis
ustanovitelj Svetovalnega odbora mladih YAB
Young Advisory Board
V dinamičnem poslovnem okolju je konkurenčna prednost na strani tistih podjetij, ki znajo čim hitreje in tem bolje prepoznati, razumeti in zadovoljevati potrebe trga in njihovih uporabnikov. In ko se organizacija sreča s projekti in pobudami, s katerimi želijo izkoristiti dane priložnosti za dosego svojih ciljev, mora pogosto izvesti spremembe, kot so spremembe procesov, delovnih mest, organizacijske strukture in kulture, vpeljava novih tehnologij, in z njimi dobro upravljati. Upravljanje sprememb organizaciji namreč omogoča, da se učinkovito odzove na spremembe, ki se v poslovnem okolju dogajajo v praksi.
Za odlično upravljanje s spremembami je nujno prepoznati elemente, ki pripeljejo do sprememb: vizija in poslovni cilji, veščine in motivacija, sredstva (resursi), strategija sprememb in akcijski načrt. Če so spremembe v prvi vrsti odvisne od zaposlenih, je upravljanje sprememb tisto, ki vodi skozi pripravo, opolnomočenje in podporo posameznikom, da se uspešno prilagodijo spremembam z namenom povečanja uspeha podjetja in njegovih poslovnih učinkov.
In kakšno vlogo odigramo pri učinkovitem upravljanju sprememb komunikatorji?
trenerka ključnih veščin in svetovalka na področju managementa sprememb
Učinkovito upravljanje sprememb in kakšno vlogo pri tem odigrajo komunikatorji
Anita Volčanjšek
strokovnjakinja za korporativno
komuniciranje, S&T Iskratel
Upravljanje sprememb v organizaciji – kaj vse se zgodi, še preden pride do ''D'' spremembe?
Organizacije, ki imajo zadovoljne, zavzete, motivirane zaposlene, ki zasledujejo skupne cilje, so uspešne in učinkovite. Na to, kako se zaposleni počutijo na delovnem mestu, kako uspešni so pri svojem delu ter kako tesno sodelujejo, vpliva organizacijska kultura.
Današnji poslovni svet, trg dela in ponudba se hitro spreminja in podjetja, ki želijo obstati, se morajo agilno spreminjati skupaj z njimi. Kadar se zaposleni ne poistovetijo z obstoječo kulturo, ta tudi ne podpira delovanja podjetja. In čas je za spremembo. A sprememba organizacijske kulture, ki je v ozadju vseh delov in procesov v podjetju, zahteva spremembo v sami miselnosti in vedenju zaposlenih, spremembe procesov in organizacije dela, načinov vodenja in komunikacije. Cilj vsake transformacije kulture je tako boljše uresničevanje vizije, poslanstva in vrednot podjetja ter doseganje dolgoročnih ciljev, pri čemer pa ne smemo nikoli pozabiti na (so)ustvarjanje kreativnega in prijetnega okolja za zaposlene, saj bodo ti le tako prispevali veliko in dobro.
Kako komunikatorji pomagamo spreminjati zgodbo našega podjetja v mislih zaposlenih in vseh ostalih pomembnih deležnikov? Prisluhnite našim sogovornikom in njihovim izkušnjam. Morda najdete navdih ali primer dobre prakse, ki ga lahko vpeljete tudi pri sebi.
direktorica področja ljudje in kultura, NIL d.o.o.
Komunikacija narekuje karakter organizacije
Vse pravice pridržane | Slovensko društvo za odnose z javnostmi (PRSS)